دو واحد خریت پیشرفته !

هر کی پیام سیاسی بده از کلاس اخراج میشه !

پس همسر خود را سر شب راضی کن!
ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٧/٢٧   کلمات کلیدی: رباعی ، خبری ، خرکی!

نطق پیش از دستور :: هر هفته از حال و روز خانواده الاغ ما خبری  به سمع و نظر مریدان میرسد ، پس بخوانید سومین خبر را::

دیشب خــر من میل هوس بازی داشت ،

با همسر خود پشت هم اندازی داشت !

یک جمله بگویمت دگــــــــر هیچ مپرس ،

تا صبح نخوابید ، غنی ســـــازی داشت ! 

نطق بعد از دستور مریدان :: رباعی خرکی ارسالی "هالو هفت شنبه" که شوخی است با حضرت خیام ،  هر کی دیگه با حضرت خیام شوخی کنه  ، از کلاس اخراج میشه!

این قــــــــــافله عمــــــر عَجَب می گذرد ، // بیچاره خــــــــرم عَقَب عَقَب مــــی گذرد !

دیشب خر من گفت به مادینه ی خویش ، // هِــــــــــی ناز نکن وَجَب وَجَب می گذرد !


بی اختیار خنده ام میگیره !
ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٧/٢٧   کلمات کلیدی: یادداشت نیمه خرکی!

این پست نطق پیش از دستور ، و پس از دستور ، ندارد!

به نظر حقیر شیخ ، برای داشتن یک گزارش اجتماعی جذاب سه چیز لازمه ، یک گزارشگر جذاب ، خوش بیان ، و آزاد ، به نحوی که بتونه آزادانه و نقادانه با بیانی شیرین در مورد موضوع پرسش نماید ، .....تلویزیون را میچرخانم ، آهان پیداش کردم ، یه آدم کچل و خیکی که کمی هم لکنت زبان داره مشغول گفتگو با پیرمردی در بازار است ، ببخشید آقا ، اولین کیفی که برای مدرسه خریدین چه رنگی بود؟ .....چه موضوع مهمی ، هیشکی کیف سبز نداره ، خنده ام میگیره!

میچرخانم ، آهان این یکی محشره ، به قول معروف هم فاله هم تماشا ، تازه یه کلاس آموزش زبان انگلیسی ، ........مراسم روضه خوانی در سفارت ایران در لندن ، یه حاج آقای خوش تیپ مشغول سخنرانی به زبان انگلیسی ، عالیه ، هم به فیض اخروی میرسیم ، هم به فیض دنیوی ، محشره .......اولش خوبه ، ولی وقتی حاج آقا آخر روضه میخواد گریز بزنه به صحرای کربلا ، و به همه جوارحش فشار میاد تا کلمات مناسب انگلیسی پیدا کنه ، خدا گناهام رو ببخشه ، بی اختیار خنده ام میگیره!

میچرخانم ، تلویزیون خودمون که هیچوقت نمیگه اینجا چه خبره ، خوب این شبکه بین المللی ایران شاید گفت .....یه آدم اخمو ، مثلاً مفسر خبری، مثل برج زهر مار ، نشسته جلوی چند تا مونیتور بزرگ ، و داره معجونی از کلمات رو که صدها بار شنیدم از روی کاغذ بلغور میکنه ، به نظر میرسد ، دشمن ، کارشناسان بر این عقیده اند ، دشمن ، استکبار جهانی ، دشمن ، تهاجم نرم فرهنگی ، دشمن ، چالشهای پیش رو ، دشمن ......بی اختیار خنده ام میگیره! 

در خبرها خواندم ، شرکت یوتل ست ، پخش نوزده کانال بین المللی ایران را از هاتبرد قطع کرده ، خوب معلومه استکبار جهانی دلش نمیخواد مردم اروپا از واقعیات جهان آگاه بشَن....... نمیدونم از بیکار شدن اون گزارشگر و اون حاج آقا و اون مفسر خبری باید خوشحال باشم یا ناراحت ، نمیدونم باید گریه ام بگیره  یا خنده ام بگیره ، ولی فکر میکنم ......بی اختیار خنده ام میگیره! 


بیچاره خرم قصد عروسی دارد!
ساعت ٤:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳٩۱/٧/٢۳   کلمات کلیدی: رباعی ، خبری ، خرکی!

نطق پیش از دستور :: هر هفته از حال و روز خانواده الاغ حضرت شیخ  خبری  به سمع و نظر مریدان میرسد ، پس بخوانید دومین خبر را::

امسال خَــــــــَرم قصد عــــــَـــــروسی دارد ،

شـــــــــاد است که قصد دیده بوسی دارد !

اشکال در آن است ، خودش سوریه است ،

بیچاره ولـــــــــی نامــــــزد روســــــی دارد ! 

نطق بعد از دستور مریدان :: رباعی اصلاح شده دوست عزیزم صاحب وبلاگ "مدیر بعد از این" ، در اعتراض به شیخ ما !..... هر کی دیگه با نامزد خر شیخ ما شوخی کنه از کلاس اخراج میشه!

این خـــر که چنین ملیله دوزی کرده ،// عاشق شده ، ترک کینه توزی کرده !

یا قیمت سکـــه و طلا یادش نیست ،// یا نزد عروس گنده گــــــــــوزی کرده ! 


آنها که میفهمند ، آنها که نمی فهمند!
ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩۱/٧/٢٢   کلمات کلیدی: جدی ، فاقد خر!

من نمیخوام ! ، میشه اونو بدید به مدیر مدرسه دخترم ، تا هر شب به هر بهونه ای هزار تومان برا مدرسه  از من نخواد . میشه اونو بدید به دکتر خانمم ، تا دفعه بعد که میخواد بزاد یه میلیون زیر میزی ازم نخواد . کوچیکتونم ، پول آب و برق و گازو  هر چی باشه میدم ، میشه اونو بدید به اداره آب تا هر بار آبونمان فاضلابمو اضافه نکنه . میشه اونو بدید اداره مخابرات ، تا بخاطر پنج هزار تومن بدهی تلفنمو قطع نکنه و آبرومو نبره . میشه اونو بدید اون پسره معتاد سر کوچمون ، توپ بشه ، تا هر بار که میرم سر کار از خماری شیرجه نره تو دلم . میشه اونو بدید به مدیر دستشویی پارک محلمون ، تا هر بار که پول خرد همرام نیست ، بزاره برم دستشویی . میشه اونو بدید راننده آژانس محلمون ، صندلی  پیکانشو درست کنه ، تا هر وقت سوار ماشینش میشم باسنم رو گاز نگیره ؟......دوست من میشه اونو بدهند به تو ، تا حداقل یه بار یه اظهار نظر حسابی از خودت در وکنی ؟......بی خیال ، خودم میخوام ، میخوام به اندازه مصرف دو ماهم استامینوفن بخرم و اراجیف ننویسم.....

این دقیقاً یادداشت کوتاه شیخ ماست که در تاریخ دوم دیماه 1389 در وبلاگ هالو هفت شنبه تحت عنوان "من میخوام"  منتشر شده است ! درست قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها ، درست قبل از پرداخت ماهانه به مردم همیشه در صحنه ، درست در روزهایی که عده ای از شادی پرداخت آن در پوست خود نمی گنجیدند ، و عده ای از دریافت آن!

باور کنیم عده ای از همان روزهای اول اجرای طرح ، گرانی و تورم امروز و مصائب تولید را در این روزها میدیدند ، باور کنیم زمانی که سیل می آید همه به خانمان برانداز بودن آن اقرار میکنند ، ولی تنها عده کمی در هنگام رعد و برق سیل را به چشم می بینند و هشدار میدهند .....فرق آنها که میفهمند  و آنها که نمی فهمند  فقط همین است و بس!

نطق بعد از دستور!

گویند اسکندر قبل از حمله به ایران درمانده و مستأصل بود . از خود می پرسید: " چگونه باید بر مردمی که از مردم من بیشتر می فهمند حکومت کنم؟؟!! "......یکی از مشاوران میگوید: 

از میان مردم آن سرزمین، آن ها را که نمی فهمند و کم سوادند، به کارهای بزرگ بگمار و آن ها که می فهمند و باسوادند، به کارهای کوچک و پست بگمار!....بی سوادها و نفهم ها همیشه شکرگزار تو خواهند بود و هیچگاه توانایی طغیان نخواهند داشت!....فهمیده ها و با سوادها هم یا به سرزمین های دیگر کوچ می کنند یا خسته و سرخورده، عمر خود را تا لحظه مرگ، در گوشه ای از آن سرزمین در انزوا سپری خواهند کرد!!


کره خرم بیمار است !
ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩۱/٧/٢٠   کلمات کلیدی: رباعی ، خبری ، خرکی!

نطق پیش از دستور :: سعی خواهم کرد ، هر هفته از حال و روز خانواده الاغ حضرت شیخ (در قالب یک رباعی) خبری  به سمع و نظر مریدان برسد ، پس بخوانید اولین خبر را ::  

از صبح شب جمعه خــرم بیحال است ،

اینگونه حقوق بَشَــــــــری پامال است !

بیچاره بدون ســـــر و همسر تنهاست ،

با کُرٌه ی همسایه زنش توچـــال است !

نطق بعد از دستور :: هر کی به عیال کره خر شیخ ما چپ چپ نیگا کنه ....از کلاس اخراج میشه!


ما مشنگیم هنوز !
ساعت ۸:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳٩۱/٧/۱۸   کلمات کلیدی: دو واحد شعر خرکی!

نطق پیش از دستور :: علیرغم خستگی و فرسودگی حیفمان آمد مریدان بدون گذراندن دو واحد خریت پیشرفته در محضر شیخ فارغ التحصیل شوند ، امیدوارم با رعایت اخلاق و ادب ، و بدور از توهین و چاپلوسی کلاسی فراهم آید پر بار ، از همه مریدان درخواست میشود ضمن درج آدرس جدید شیخ ما در وبلاگ خود اطلاع دهند تا نام آنها را در کلاس درس بچپانیم!

ما مَشَنگیم هنوز ، شــــــــوخ و شَنگیم هنـــوز ،

مِی نخوردیم ، چـــــــرا مست و مَلَنگیم هنــوز !

 "آسمـــــــــــان بار امـــــانت نتوانست کشید ، "

مــــا کَشیدیم ، از آن روست ، که بَنگیم هنوز !

دشمن اَر حاضـــــر و آمـــاده بُوَد باکــی نیست ،

مـــَــــرد میدان عمل ، طـــــــالب جنگیم هنـــوز !

هر کســـی گفت گُشـــادیم دروغ است ، دروغ ،

دست ناخــــورده و سَربسته و تَنگیــــم هنـــوز !

در هــــــوا همچو عقابیم ، زمین چونان خـــــــر ،

در دل بَحــــــر چو تمســـــــاح و نهنگیم هنـــوز !

چـــــــاره مشکل دنیاست فقط گفت و شنــود ،

مــــــا ولی موشک و خمپاره ، فِشنگیم هنــوز !

شکر ایزد که میـــــــــــان من و او صلح افتـــــاد ،

همچنــان ســـــرخ و سفیدیم ، قَشنگیم هنوز !

شیخ مــــــــــا گفت ، دگــر هیچ نگوئیم ، خَفه ،

قَهـــــــرمانان اراجیف و جَفنگیــــــــم هنـــــــوز !

نطق بعد از دستور :: این غزلواره فقط پاسخی است به اراجیف نتانیاهو در سازمان ملل ، و جنگ افروزی احمقانه او ، هر کی غیر از این فکر کنه .....از کلاس اخراج میشه !