دو واحد خریت پیشرفته !

هر کی پیام سیاسی بده از کلاس اخراج میشه !

رمز تفاوت .....افتخار به جای نان !
ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/۱۱/٩   کلمات کلیدی: جدی ، فاقد خر!

 

باورها بر این است که یک "قحطی پنهان" در استان‌های هوانگهای شمالی و جنوبی که استان‌های زراعی محسوب می‌شوند وجود دارد که تاکنون مرگ ۱۰ هزار تن را بدنبال داشته و بیم آن می‌رود که پدیده آدمخواری در این مناطق افزایش یابد.... گزارش‌هایی از خبرگزاری آسیا پرس حکایت از آن دارد که مردی جنازه نوه‌اش را از خاک بیرون آورده و خورده و مردی دیگر فرزند خود را به عنوان غذا پخته است .....این در حالی است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی علیرغم گزارش‌های قحطی گسترده در ماه های اخیر مبالغ هنگفتی برای پرتاب دو موشک خرج کرده است....روزنامه ساندی تایمز به نقل از یک مقام رسمی حزب حاکم کارگران کره نوشت: در روستایی در بخش چونگدان، مردی که از گرسنگی دیوانه شده بود فرزند خود را پخت و خورد ........به گزارش ایسنا،کره شمالی در دهه ۱۹۹۰ دچار قحطی وحشتناکی شد که منجر به کشته شدن سه میلیون نفر شد!

کرهٔ جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دههٔ اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کرهٔ جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزهٔ رودخانهٔ هان نامیده می‌شود . امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است و توسط بانک جهانی جزو اقتصادهای با در آمد بالا و یکی از اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجستهٔ اقتصاد ی و مالی جهان است. کرهٔ جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه بیست به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کرهٔ جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست . کرهٔ جنوبی دومین میزان ذخایر را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراد . اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی گرفت !

پاراگراف اول ، بریده هایی از خبری از آفتاب نیوز نهم بهمن ماه 1391 در مورد کره شمالی است ، و پاراگراف دوم بخشی از نوشته ویکیپدیا در مورد کره جنوبی است ! ، به اینها اضافه کنید تولید ناخالص ملی 32 میلیارد دلاری کره شمالی ، و تولید ناخالص ملی 1196 میلیارد دلاری کره جنوبی .....در آمد سرانه حدود 2000 دلاری کره شمالی و درآمد سرانه 25000 دلاری کره جنوبی ......!

شاید تنها نقطه ضعف کره شمالی جمعیت 25 میلیونی آن ، در مقابل جمعیت 50 میلیونی کره جنوبی است (البته در مقابل وسعت کمتر کره جنوبی) ، و تنها مزیت کره شمالی افتخار برخورداری از سلاح هسته ای و خط و نشان کشیدن برای شیطان بزرگ و متحدان آن در منطقه شرق آسیاست ، ......اما به راستی ، برای دو کشور در یک منطقه از جهان ، و پیشینه تاریخی مشترک ، و ضریب هوشی تقریباً یکسان ، منشا این تفاوت در زندگی مردمان دو کشور از کجاست ، .....چرا هر بار به خیابان شیخ بهایی اصفهان که مرکز تجاری استان است میروم احساس میکنم در سئول قدم میزنم ، با دیدن تابلوهای بزرگ و پیاپی سامسونگ و ال جی و .......و هر بار که به مناطق فقیر نشین و عقب افتاده روستایی سفر میکنم احساس میکنم در پیونگ یانگ هستم؟ شما چه فکر میکنید ، منشا این تفاوت کجاست ، بدون هیچگونه اشاره ای به وضعیت داخلی و خارجی کشورمان بنویسید!