رمز تفاوت .....افتخار به جای نان !

 

باورها بر این است که یک "قحطی پنهان" در استان‌های هوانگهای شمالی و جنوبی که استان‌های زراعی محسوب می‌شوند وجود دارد که تاکنون مرگ ۱۰ هزار تن را بدنبال داشته و بیم آن می‌رود که پدیده آدمخواری در این مناطق افزایش یابد.... گزارش‌هایی از خبرگزاری آسیا پرس حکایت از آن دارد که مردی جنازه نوه‌اش را از خاک بیرون آورده و خورده و مردی دیگر فرزند خود را به عنوان غذا پخته است .....این در حالی است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی علیرغم گزارش‌های قحطی گسترده در ماه های اخیر مبالغ هنگفتی برای پرتاب دو موشک خرج کرده است....روزنامه ساندی تایمز به نقل از یک مقام رسمی حزب حاکم کارگران کره نوشت: در روستایی در بخش چونگدان، مردی که از گرسنگی دیوانه شده بود فرزند خود را پخت و خورد ........به گزارش ایسنا،کره شمالی در دهه ۱۹۹۰ دچار قحطی وحشتناکی شد که منجر به کشته شدن سه میلیون نفر شد!

کرهٔ جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در چهار دههٔ اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کرهٔ جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزهٔ رودخانهٔ هان نامیده می‌شود . امروزه اقتصاد موفق کرهٔ جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد دلاری است و توسط بانک جهانی جزو اقتصادهای با در آمد بالا و یکی از اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجستهٔ اقتصاد ی و مالی جهان است. کرهٔ جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه بیست به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کرهٔ جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست . کرهٔ جنوبی دومین میزان ذخایر را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراد . اقتصاد کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ از کانادا و در سال ۲۰۱۱ از اسپانیا پیشی گرفت !

پاراگراف اول ، بریده هایی از خبری از آفتاب نیوز نهم بهمن ماه 1391 در مورد کره شمالی است ، و پاراگراف دوم بخشی از نوشته ویکیپدیا در مورد کره جنوبی است ! ، به اینها اضافه کنید تولید ناخالص ملی 32 میلیارد دلاری کره شمالی ، و تولید ناخالص ملی 1196 میلیارد دلاری کره جنوبی .....در آمد سرانه حدود 2000 دلاری کره شمالی و درآمد سرانه 25000 دلاری کره جنوبی ......!

شاید تنها نقطه ضعف کره شمالی جمعیت 25 میلیونی آن ، در مقابل جمعیت 50 میلیونی کره جنوبی است (البته در مقابل وسعت کمتر کره جنوبی) ، و تنها مزیت کره شمالی افتخار برخورداری از سلاح هسته ای و خط و نشان کشیدن برای شیطان بزرگ و متحدان آن در منطقه شرق آسیاست ، ......اما به راستی ، برای دو کشور در یک منطقه از جهان ، و پیشینه تاریخی مشترک ، و ضریب هوشی تقریباً یکسان ، منشا این تفاوت در زندگی مردمان دو کشور از کجاست ، .....چرا هر بار به خیابان شیخ بهایی اصفهان که مرکز تجاری استان است میروم احساس میکنم در سئول قدم میزنم ، با دیدن تابلوهای بزرگ و پیاپی سامسونگ و ال جی و .......و هر بار که به مناطق فقیر نشین و عقب افتاده روستایی سفر میکنم احساس میکنم در پیونگ یانگ هستم؟ شما چه فکر میکنید ، منشا این تفاوت کجاست ، بدون هیچگونه اشاره ای به وضعیت داخلی و خارجی کشورمان بنویسید!

/ 41 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جوکر مومن

بسم الله خوب است که ما هزار الله اکبر معنا و مفهوم مکتب جوچه، کمونیسم و بورژوازی و توتالیتاریسم و دموکراسی و دولت های امنیتی و مافیای سازمان یافته و کاپیتالیسم و لیبرالیسم و سکولاریسم و نئو کینزیسم و کلاسیسم اقتصادی و غیره را می فهمیم! اما نظر جوکر مومن و اینکه سراج چیست و اصولا خر ما به چند را نمی فهمیم! اقتصاد اسلامی را نمی فهمیم! آرمانشهر و شهادت و ایثار را نمیفهمیم! حیف نه حالش را دارم نه حوصله اش را! هر کس خواست بیاید نه اصلا ولش کن نیاید حوصله بحث نداریم پس از 14 ساعت کار طاقت فرسا خسته ایم! خواستید بیایید بروید سراجی شوید نخواستید هم نیایید! بای!

yek doost

سلام استاد ما هر ششصد سال نوری یکبار آپ میکنیم که هم خودمان هم وبلاگمان ذوق مرگ شده و متعجب میشویم خدمت رسیدیم دعوتتان کنیم

yek doost

خودمان هزاران بدترش را داریممممممممممم[عینک]

شیخ شیخان

بسیار زیبا بود ، ای شیخ پاک دامن ! ما رایت ُ الا حق ![خنده]

؟

دلیل این تفاوتها: 1-خوب کره جنوبی اگر این قحطی کره شمالی را داشتند کشوررا به اشوب میکشیدند ولی مردم کره شمالی صبور وانقلابی هستند واز دولتشان حمایت میکنند 2- اصلا برای مردم کره شمالی رفاه ومعاش مهم نیست مهم آرمان های انقلابی است که دولت انقلابی تامین میکند 3-اصلا خورد وخواب فقط مال خر است (به خر شیخ توهین نشود خر شیخ خیلی هم اهل تفکر است ) 4-سو’تغذیه وآثار ان در نسلهای بعدی همه اش تبلیغات غرب است که مردم غیر انقلابی کره جنوبی باور میکنند ولی مردم اگاه کره شمالی به ان باور ندارند 5- تاکتیک جدید غرب باوراندن این مسئله است که روش زنگی غرب بهتر است ودر این باوراندن در کره جنوبی موفق بوده ودر کره شمالی موفق نبوده است 6-مردم کره شمالی یقین دارند که با گرسنگی انها تمدن بشریت شکوفا خواهد وهمه عالم به سعادت خواهند رسید 7- مردم کره شمالی یقین دارند که همه فقیران دنیا وظلم دیگان دنیا را رهبری میکنند و به اینش میارزد 8- بقیه اش رو بعدا میگم باز هم هست

؟

بقیه تفاوت ها : 1- دنیا زیر سیطره اندیشه رهبر کره شمالی است واین تحمل همه هزینه هارا برای مردم کره شمالی ممکن خواهد کرد 2-کره شمالی معتقد هستند مشکل مردم دنیا نظام سرمایه داری است وایمان دارند با ایستادگی انها زمینه های بین المللی از بین رفتن این مظهر ظلم و بی عدالتی فراهم خواهد شد. 3- اسباب و عوامل آمادگی‌های سقوط سرمایه داری بنام ملت کره شمالی و رهبری آنها زده شده و شرط آن نیز ایستادگی و بردباری است 4-کره شمالی مسئول است سوسیالسم واقعی را به دجهان معرفی کند 5-عظمت وعزتی که نصیب مردم کره شمالی شده قابل مقایسه با این مشکلات جزی نیست 6-باز هم هست

جوکر مومن

بسم الله یا شیخ! منظورمان شما نبودید! منظورمان این جوانان شوخ و شنگ اندیشمند بودند[نیشخند][چشمک]

فایدیم

من باز هم میگم روادید بدهند بنده به کره شمالی عازم میشوم باز هم بهترهههههههه[سبز]

قلم

شیخ گرامی خیلی بهره بردیم از این نوشته قیاسی دو کره و واقعا سوالی که مطرح کردید جای تأمل دارد بسی ! به نظر من کره جنوبی پیشرفت خودش را ابتدا مدیون پیشرفت مدنی و فرهنگی است مردمی که از لحاظ فکری و شعور به آگاهی لازم برسند بصورت طبیعی در فرآیند پیشرفت قرار می گیرند. از سویی وقتی آدم با شعار و جار و جنجال دشمن تراشی بکند و نفرت و خشم سایرین را تحریک کند در نهایت نیاز دارد برای فرار از دشمنانش اولویت را به دفاع بدهد تا هر چیز دیگری. این می شود که هزینه ها را صرف چیزهایی می کنیم که جلوی دشمنانی که خودمان درست کرده ایم را بگیرد! حالا چقدر موفق خواهد بود و غیره بحث دیگری است!

ديدار

سلااااااااااام مرسي از مطالب خوبتون وب جالبي دارين متن غمنگيزي بود!!!بسيااااااااااار غمنگيز[ناراحت] [گل][گل]