قانونگذاری سخت و پیچیده است !

نطق پیش از دستور ، شوخی با حضرت خیام ::

"اکنون کــه گل سعادتت پر بـــــار است "

شوهر بده دخترت ، که خر بسیار است !

گفتم که چــــــــرا تخم گران شد ؟ گفتا ،

بر باد مَده هــــــــر آنچه در شلوار است !

آفتاب نیوز ، چهار شنبه 29 آذر 91 :: مسافری که با تظاهر به خود کشی در ایستگاه های مترو باعث ایجاد وفقه در حرکت قطار ها شده بود؛ به ۳ ماه حبس و ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق شرکت بهره برداری تهران محکوم شد.

واقعاَ قانون گذاری و عمل به قانون کار سختی است ، مثلآً شما همین خبر رو بخون ، یحتمل این حکم با استناد به یک ماده قانونی نظیر آنچه در زیر می آید صادر شده است!

ماده واحده قانونی ::  مسافری که با تظاهر به خود کشی در ایستگاه های مترو باعث ایجاد وفقه در حرکت قطار ها شود ، به ۳ ماه حبس و ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق شرکت بهره برداری تهران محکوم میشود !.

خوب ، ولی همیشه که عمل فرد نعل بالنعل مطابق قانون نیست ، مثلاً اگه طرف که اقدام به خودکشی ناموفق کرده ، اصلاً مسافر نبود تکلیف چیه ؟

تبصره 1:: در مورد غیر مسافرین ، علاوه بر مجازات مندرج در ماده واحده قانونی ، متهم به یک ماه حبس اضافی و به جهت ایجاد ترافیک در ایستگاه مترو ، به ده میلیون ریال جزای نقدی در حق سازمان ترافیک تهران محکوم میشود !

یا مثلاً ما از کجا فهمیدیم طرف واقعاً قصد خودکشی ناموفق داشته ؟ و واقعاً قصد خودکشی واقعی نداشته؟ در مورد خبر بالا گفته شده طرف قبلاً هم از این کارها کرده!

تبصره 2:: هر شهروند ایرانی فقط در سال  مجاز به یکبار خودکشی ناموفق است ، اقدام افزون بر یکبار تظاهر محسوب میشود !

تبصره 3:: در هر بار اقدام ناموفق به خودکشی ، افزون بر تبصره 2 ، مجازات قانونی مندرج در ماده واحد قانونی دو برابر میشود !

تبصره 4:: اقدام به خودکشی ناموفق به روشهای دیگر ، مشمول این قانون نبوده و نیاز مند وضع قانون مستقل است !

خوب ، تا اینجا درست ، اما آمدیم و طرف اقدام به خودکشی کرده و اقدام اون هم تظاهر محسوب شده ، ولی طرف هر چی معطل شده قطار از جاش تکون نخورده که نخورده !

تبصره 5 :: در صورتی که اقدام به خودکشی ناموفق باعث ایجاد وقفه در قطار نشود ، متهم تنها به حبس محکوم شده ، و از پرداخت جریمه نقدی معاف است !

یا مثلاً اگه طرف ده میلیون ریال پول داشت که اصلاً خودکشی نمیکرد ، با دوست پسرش میرفت یه جوجه کباب میزد به رگ ! 

تبصره 6 :: در صورتی که متهم به خودکشی ناموفق از پرداخت جزای نقدی عاجز باشد ، به سه ماه حبس اضافی بدل از اسکناس محکوم میشود !

یا فکر کن اصلاً طرف تو مترو اصفهان یا تبریز خودکشی کرده ، اونوقت جریمه اون بره تو جیب تهرونیها ، عمراً ! ، فوتینا !

تبصره 7 :: در مورد اقدام به خودکشی در استانهای دیگر ، جریمه تعیین شده به شرکت بهره برداری مترو استان مربوطه پرداخت میشود !

حالا میگذریم از اینکه اگه یه استان وسط خودکشی طرف بشه دو تا ، یا سه تا وزارتخونه بشه یکی ، همین تبصره ها هم جواب نمیده ، و بغیر از اون ، خود این تبصره ها هم مثل قانون انتخابات ، خودش نیاز به تفسیر و تصویب تبصره های جدید داره !

تبصره 8 :: رباعی و عکس مندرج در این پست کاملآً تصادفی بوده ، و اقدام به خودکشی ناموفق محسوب نمیشود !

نطق بعد از دستور :: شما هم یک تبصره قانونی بنویسید ،..... هر کی تبصره سیاسی بنویسه اخراجه !

هر کی اینجا کلیک کنه ، دو نمره اضافه میگیره !  

/ 13 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عیّار تهرانی

چه جالب رفیق شفیقمون هم فرمودن تو مود نیستند مثل ما[نیشخند] راستی بسرید شیخنا

مر مر

آدم خودکشی نکنه چکار کنه........آخه چه نسلیه این نسل جدید؟ پریروز سر میز شام به داداشم گفتم: برو آب بیار سر میز بزار گفت: بروبابا! من خودم ازتشنگی دارم ماست میخورم

كريما

آ سو ده كه هيچ نيست در شلوارش ! از دست گراني از نفس افتاده!! از هيبت غول خيره سر آمد شوك كز كار فتاد هم نر و هم ماده!!

قلم

چه حکم عجیبی ! حالا از کجا معلوم که تظاهر می کرده ؟ آخه تظاهر به خودکشی اونم تو مترو چه فایده ای داره؟ حتما باید موفق می شد تا همه باور می کردن ؟ بجای این که ببرنش آسایشگاه و کمکش کنند جریمه اش کردن و زندان ؟!!!

جهانمردی

اگر کسی کار خطایی کرد و پس از آن به دلیل پشیمانی دست به خود کشی زد ولی لز دست عزراییل جان سالم به در برد به دلیل در آوردن ادای ژاپنی ها به آن کشور تبعید می شود تا دیگر از این غلطها نکند[اضطراب][خداحافظ]

انگولک

سلام بر شیخ چه حکایت جالبیست حکایت رباعی تخمی شما و پست تخمولوژی ما برقرارباشید

فریبا

تبصره 8:هیچ خانمی حق خودکشی در ملاء عام را ندارد,مگر با کسب مجوز از مراجع قانونی ا:صلا خانم محترم خواستی خودکشی کنی چرا توخونه و دور از چشم دیگران این کار نمی کنی بی سرو صدا خودتو بکش چرا افکار عمومی را مختل می کنی؟ دردت چیه؟ _بی خیال بابا مردم حتی اختیار جونشونم ندارن .اصلا منو سننه

فریبا

http://nikpayan.blogfa.com/post-178.aspx اگه وقت کردید اینو بخونید

اميد(شبه شعر)

تبصره اضافه!(مثل نون اضافه) اگر كسي اظهار به خود كشي كرد ولي سهوا زير قطار رفت و گوشت چرخ كرده شد! از مجازات حبس و جريمه نقدي معاف مي باشد اما بازماندگان بايد هزينه‌ي چرخ شدن آن مرحوم را پرداخت نمايند. ميزان اين هزينه‌ با توجه به قيمت روز از قصابي محل استعلام مي گردد و با توجه به وزن آن مرحوم محاسبه مي شود! ........................................................................ درود بر شيخ رباعي فوق العاده اي بود.[نیشخند][گل]

بهار.

کاش این بانکا یه وامی به این افراد که در خودکشی هم نا موفقن بدن...[لبخند]