رازهای زندگی شیرین مشترک !

نطق پیش از دستور ::  آقایان در زندگی مشترک با سئوالاتی از سوی همسرشان روبرو میشوند ، که اگر پاسخ استاندارد آن را به درستی ندانند ، حسابشان با کرام الکاتبین خواهد بود .

درس اول :: من رو چقدر دوست داری ؟

خوب این سئوالی است که هر چند روز یکبار خانمها می پرسند ، جواب استاندارد آن فقط یک جمله است :: " قَد تموم ستاره ها " ، دقت کنید اگر همسر دلبندتان هزار بار نیز این سئوال را بپرسد ، جواب همان است که گفتیم ، از پاسخهایی نظیر ، به اندازه مامان جونم ، به اندازه خواهر خوشگلم ، به اندازه ماه شب چارده ، به اندازه زن اولم ، ..... و موارد مشابه به شدت پرهیز کنید که حسابتان با کرام الکاتبین است!

درس دوم :: اگه من مریض بشم چیکار میکنی ؟

خوب این سئوالی است که خانمها ممکن است حتی زمانی که کاملاً در صحت و سلامت هستند از شما بپرسند ،  جواب استاندارد آن فقط یک جمله است :: " یکی از کلیه هایم را میفروشم و خرج درمانت خواهم کرد !" ،  دقت کنید هیچگاه زیاده روی نکنید ، فروش دو کلیه نشان دهنده خالی بندی شماست ، همچنین اگر از فروش سایر اعضا و جوارح نظیر قلب ، ریه ، طحال ، بیضه ....و نظایر آن استفاده کنید حسابتان با کرام الکاتبین است!

درس سوم :: من زیباترم یا آنجلینا جولی ؟ 

خونسردی خود را حفظ کنید ، خانمها گاهی برای آنکه میزان علاقه شما را به خود بسنجند از این سئوالات می پرسند ، جواب استاندارد آن فقط یک جمله است :: "آنجلینا جولی دیگه کدوم خریه ؟" ،  دقت کنید اگر این سئوال را با جوابی تشریحی پاسخ دهید حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود ، اگر به جای "آنجلینا جولی " از شخص دیگری نام برده شد ، شما هم همان اسم را به کار برید ، لیکن به جای خر از هیچ حیوان دیگری استفاده نکنید !

درس چهارم :: من رو بیشتر دوست داری یا مامانت رو ؟ 

خانمها گاهی دست به مقایسه می زنند ، جواب استاندارد این سئوال فقط یک جمله است :: "خوب معلومه عزیزم تو رو !" ، .... دقت کنید اگر مامان جانتان در محل حضور دارد هیچ جوابی ندهید که حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود ،  در این صورت از روش یابو آب دادن استفاده کنید ، به این شکل که محکم ماتحتتان را به زمین بکوبید و وانمود کنید که آنجایتان زخم شده است ، تا همسرتان سوال را فراموش کرده و حواسش به جایی دیگر معطوف شود !

درس پنجم :: اگه من بمیرم چیکار میکنی ؟

به ندرت خانمها از این کارها میکنند ، ولی ما احتیاطاً عرض میکنیم ، جواب استاندارد این سئوال فقط یک جمله است :: "من اون روز زنده نیستم که این خبر رو بشنوم !" ، .... دقت کنید ، برای اینکه پاسختان اثر بخش باشد میتوانید یک پیاز بزرگ پوست بکَنید ، از پاسخهایی نظیر ، نترس خانمها تا ما رو نکُشند هیچ چیزیشون نمیشه ، یا حالا کو تا اون موقع ، یا بادمجون بم آفت نداره پرهیز کنید که حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود!

درس ششم :: من بَرات میمیرم ، تو چطور ؟

خونسردی خود را حفظ کنید ، موضوع جدی نیست ، این فقط  یک تعارف است و جواب استاندارد آن این است که یک چیزی روی تعارف بگذارید و به وی باز گردانید ، مثلا :: "من اول برات میمیرم ، بعد ریز ریز میشم !" ، .... دقت کنید ، اگر چیزی به آن اضافه نکنید ، یا از جوابهایی نظیر من هم برات میمیرم ، برو بابا حالت خوشه ، ماشالا ، ایشالا ، .....و موارد مشابه استفاده کنید حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود!

درس هفتم :: تا حالا هیچوقت عاشق شدی ؟

خونسردی خود را حفظ کنید ، تازه عروسان گاهی چنین سئوالی می کنند ، دقت کنید اگرچه دروغ در ارائه آمار تورم واجب کفایی است ، ولی در این مورد خاص واجب موکد است ، جواب استاندارد این پرسش یک جمله است "عزیزم ، تو اولین و آخرین عشق من هستی !"  ، دقت کنید از جوابهایی نظیر برو بابا حال نداری ، و یا گشنگی نخوردی که عاشقی یادت بره ، .....و موارد مشابه پرهیز کنید که حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود!

درس هشتم :: وقتی منو تو خواستگاری دیدی چه حالی داشتی؟

به اعصاب خود مسلط باشید ، خانمها عاشق مرور خاطرات شیرین گذشته اند ، جواب استاندارد این پرسش یک جمله است :: "عزیزم ، فلبم به طپش افتاده بود !" ، دقت کنید از طپش جاهای دیگر ، نظیر لرزش ماتحت از مشاهده هیبت پدر زن ، و یا تالاپ تولوپ قلبتان از وحشت مادر زن ، و یا میزان مهریه و .....موارد مشابه صحبت نکنید که حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود ، به یاد داشته باشید هر گونه توضیح اضافی خطرات جانی درپی دارد!

درس نهم :: تا حالا به من دروغ گفتی ؟

راحت باشید ، فکر کنید قصد اعلام نرخ تورم را دارید ، اگر راستگو هستید که بی خیال ، اگه دروغگو هستید که یه دروغ دیگه هم روش ! ابروان خود را گره کنید و طوری که ماتحتتان مرتعش شود با قاطعیت بگویید :: "دروغ ؟؟....هرگز!!" ، ....مواظب باشید ، اگر اشتباهاً اعضا و جواحی که قرار بود یکی گره شود ، و دیگری مرتعش شود عوض شود حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود  .... خطرناکه حسن !  

درس دهم :: حاضری سند خونه رو به اسم من بزنی !

نگرانی شما را درک میکنیم ، در هر صورت حسابتان با کرام الکاتبین خواهد بود ، از دست دادن شریک زندگی ، یا پس انداز یک عمر کار شما را تهدید میکند! ، این پرسش هیچ گونه پاسخ استانداردی ندارد ، دستانتان را زیر چانه بگذارید، چروکهای پیشانی را را در هم کشید ، و به شکاف تَرَک روی دیوار خیره شوید و هیچ مگویید و در همان حال منزل را تَرک کنید ! .....، مواظب باشید دستانتان را کجا میگذارید ، کجایتان را در هم میکشید ، و به کدامین تَرَک خیره میشوید!

نقل از کشکول شیخ نهایی

نطق بعد از دستور  ، از الوین تافلر ، به نقل از وبلاگ رویای عشق::بی سوادان قرن بیست و یک کسانی نیستند که نمیتوانند بخوانند و بنویسند ، بلکه کسانی هستند که نمیتوانند آموخنه های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند ....!

/ 30 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بانو شرقی

درود شیخ گرامی امروز در کنار پیوندهای وبلاگمان نام شما را دیدم وگفتم عرض ادبی کرده باشم.. بسی درس های گرانقدرتانرا برای اقای همسر خواندم وایشان فیض بردند .. لیک از شما تقاضامندم چند درس گرانمایه زینهار برای ما خواهران سرا پا تقصیر ارایه دهید باشد به کار اید برای شویمان...که چگونه پاسخگوی سوالاتشان باشیم

کورش شفیعی ایران نژاد

فوری سلام... مقاله اخیر اینجانب نیز با عنوان "بازهم وجدانمان آسوده خواهد بود" در بهار نیوز منتشر شده... لطفاً با مراجعه به آن ( حداکثر تا پایان امشب) و ارسال نظر خود در بحث مشارکت نمایید. البته نظر در وبلاگ خودمان هم فراموش نشود!

مراد

برای شوراهای شهر فقط به خانمها رای میدهیم دیگر از ریش و سبیل و دسته بیل خسته شدیم هموطن لطفا تکثیر کن

نیلوفر

درسهای گرانبهایی بود استاد .اما حالا دیگه پا در کفشمان مینایید ؟!!!![متفکر]

کورش شفیعی ایران نژاد

آقا از پیامتان در وبلاگ ما داره برداشتهای اشتباه میشه، لطفاً بیایید و تنویر افکار نمایید!

آرزوی

لهجه ام خلخالیست روی پاهای سکوت... منتظز حضورسبزت هستم[گل]

نازنين

سلام اولين باره ميام وبتون ولي واقعا كه اين پست جالب بود يه كميشو كه خوندم ديگه نتونستم ازش بگذرم وهمچنين قيمت هلو وتخم مرغي كه تو پست اول فرموده بوديد عالي بود خسته نباشيد[گل]

ملا بصرالدین

سلام آقا اساسی دمت گرم خداییش خیلی حال کردم دمت همیشه سبز و گرم

ملا بصرالدین

سلام نتونستم تنها بخندم بی اجازه تون - البتّه با ذکر آدرس وبلاگ تون - متن رو کامل copy کردم و یه جای شلوغ paste تا بقیّه هم بخندن شرمنده که اجازه نگرفتم

مینا

این مطلبو جای دیگه نگذاشتید؟ این سوالا دیگه تکراری شده جنبه عملی نداشت تغییرش دادند. مثلا عزیزم کی بریم سند خونه رو به نامم بزنی؟ فردا وقت محضر بگیرم خوبه؟ شب خواستگاری خیلی ذوق کرده بودیا !! تابلو بودی ...