خر بیار باقالی بار کن !

نمیدونم اینو دقت کردین ، که ما ملت از بوق سگ واسه همدیگه تعارف تیکه پاره میکنیم؟ البته گاهی تعارف حمل بر ادب و تواضع تعارف کننده میشه ، اما مصیبت اون وقتی شروع میشه ، که تعارف شونده (یعنی اونی که باهاش تعارف میکنند) ، تعارف رو جدی بگیره ، حالا چی میخواستم بگم ، عرض میکنم !

یه دوستی داشتیم که سالها پیش یه کاری واسه ما انجام داده بود ، ما هم اون موقع بهش قول دادیم که لطف و محبتش رو یک جوری جبران میکنیم ، واقعاً هم در حدی که مقدور بود به قولی که دادیم عمل کردیم ، اما این عزیز جان برادر طوری رفتار میکنه که ما انگاری باباش رو کشتیم و پول خونش رو هم بالا کشیدیم !

یا مثلاً این خیلی خوبه که مسئولین ما گاهی تعارف میکنند ، و مثلاً میگن ما خدمتگذار و نوکر مردم هستیم ، اشکال از وقتی شروع میشه که یه جوون شونگول این تعارف رو جدی بگیره ، و مثلاً بخواد حرفی از عوض کردن این نوکر و انتخاب یه نوکر دیگه بزنه ، اونوقت خر بیار و باقالی کیلویی چند هزار تومن بار بزن ! 

یا این رو دقت کردین ، که یکی به احترام ریش سفید این هالو هفت شنبه بهش بگه استاد ، اونوقت همچین باد به غبغب میندازه ، و اظهار فضل و دانش میکنه که بیا و ببین ، در صورتی که حتی دانشگاه آزاد دارغوزآباد کتول هم حاضر نیست دو واحد کلاس حل تمرین بهش بده با سی هزار تومن حق التدریس ماهانه ! 

دیگه بساط خواستگاری و زن گرفتن رو که دیگه نگو ،همچین مادر عروس در حضور پدر و مادر داماد میگه بیتا خانوم کنیز شماست که قند تو دل آقا دوماد آب میشه ، غافل از اینکه جوجه رو وقت تعیین مهریه و شیر بها می شمارند ، یا دَهَن الاغ طمعکار رو زمون خرید سرویس طلای عروسی سرویس میکنند، ....چی گفتیم مثلاً !

لطیفه خرکی  تعارفی :: یارو شلوارشو بر عکس میپوشه ، ننش میگه الهی من قربون بچم برم که هر وقت داری میری انگار داری میای !...... شما هم با شیخ ما تعارف کنید .....شیخ ما کوچیک شماست !

هر کی اینجا کلیک کنه ، دو نمره اضافه میگیره ! 

/ 20 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کورش شفیعی ایران نژاد

ما ایرانیا قبل از همه کشورها با فن آوری " نانو" آشنا بودیم: نانو پنیر ، نانو گوجه ، نانو رب ، نانو هندوانه نانو خربزه ، نانو ماست ، نانو آبدوغ خیار ! و همچنان پیشرفت ادامه دارد !

خورشید

درود ... من قربان شما استاد خرگوی ِ خرپرور ِ خرشناس بروم که هنگامی که داری جَفنگ می گویی، گویی داری در همایش هم اندیشی خرشناسان، سخنرانی می کنید!! شاد و پیروز و تندرست و سبز و نویسا باشد بدرود

محمد زاهدی فر

درود! ما نیز چپاندیم. حال چه را چپاندیم؟ فقط حضرت عالی می دانید و بس.

احسان

سلام شیخ...کلا تعارف همیشه شبهه بر انگیزه... مثلا کسی از کسی انتظار نوکری ندارد، همان که کاری درست انجام شود کافیست اما تعارف باعث میشود سو تفاهم بشود و خیلی اوقات خر تو خر بعضی وقت ها هم خر رو خر آره خلاصه...

انگولک

سلام افرین بر شما که خلقی را به تفکر وامی دارید ما که بدهکار همه خلق الله هستیم

سنوبال

سلام بر شیخ شیرین سخن ببخشید که دیر رسیدم چن یکی دو روز در وب نبودم در خصوص انتخابات آمریکا( پست قبلی شما) نقل است که میگن : اگر "میت رامنی" انتخاب می شد میگفتند که " مشت محکمی بر دهان اوباما کوبیده شد " و حالا هم که "اوباما" انتخاب شده است می گویند " مشت محکمی بر دهان رامنی کوبیده شد "! نتیجه : در همه حال این مشت محکم بر دهان آمریکا باید کوبیده شود ! شیخ بسلامت باشد ضمنا اگر باز اعصاب شیخ بهم نمی ریزد باید عرض کنم که در خصوص غیر فعال نمودن رمز (در نطر دهی ) من چیزی در تنظیمات پیدا نکردم تا شیخ راضی شود ولی من فکر می کنم که این گزینه در "بلاگفا" وجود ندارد و شما این گزینه را در " پرشین بلاگ" دارید .

کورش شفیعی ایران نژاد

آقا واردات "کاندوم" بعنوان یک کالای لوکس ممنوع اعلام شد! ... ردیف 65 در لیست لینک زیر:http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1738218 این نابغه ها شاید فکر کردن که کاندوم فقط برای پیشگیری از بارداریه و نمیدونن که این وسیله بعنوان یک محافظ بهداشتی برای جلوگیری از انواع بیماریهای مقاربتی بکار میره!

سفیر

خب عزیز من ! این تعارفی که شما میگی اومد و نیومد داره !

اقتداری

خرت همیشه سرافرازوماندگارشود بساط طنز تو هرروز برقرار شود